Kadra administracyjna naszej Uczelni przeszła w tym tygodniu szkolenie z zakresu obsługi osób z niepełnosprawnościami.
CEL GŁÓWNY SZKOLENIA:
- Doskonalenie umiejętności w obsłudze Studentów z różnymi stopniami niepełnosprawności
- Zwiększenie jakości obsługi Studentów poprzez uwrażliwienie na indywidualne potrzeby wynikające z rodzaju niepełnosprawności oraz zwiększenie kompetencji w zakresie porozumiewania się bez barier w relacji ze Studentami z niepełnosprawnościami
CELE SZCZEGÓŁOWE SZKOLENIA:
- Uświadomienie różnic w obsłudze Studentów wynikających z ich niepełnosprawności.
- Przełamanie możliwych obaw przed obsługą Studentów z niepełnosprawnościami oraz poznanie zasad savoir-vivre’u w kontaktach ze Studentami z niepełnosprawnością
W praktycznej części szkolenia, pracownicy BWS wcielili się w osoby z niepełnosprawnościami, aby jeszcze lepiej zrozumieć ograniczenia wynikających z poruszanie się na wózku inwalidzkim, czy braku zmysłu wzroku.
Szkolenie poprowadziła pani Magdalena Hetnał – Pedagog o specjalizacji oligofrenopedagogiki, trenerka, tutorka i coach. W wolnym czasie lektorka języka włoskiego. Jest mamą piątki dzieci – ta rola to jej największe życiowe wyzwanie i nieustanne szkolenie.
Jej pasją zawodową jest towarzyszenie i wspieranie dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców w ich drodze komunikowania się i rozwiazywania konfliktów. Pracuje z rodzinami w nurcie systemowym. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski ADA w Bielsku-Białej Stowarzyszenie „ADA”
Jest autorką wielu szkoleń i warsztatów uwrażliwiających na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Prowadzi kursy dla wychowawców i asystentów. Kocha podróże, kulturę włoską, dalekie wyprawy górskie oraz jazdę konną. Swoimi pasjami inspiruje innych. W Fundacji TDJ jako tutor i pedagog współtworzy program Wakacje z Pasją.
Szkolenie odbyło się w ramach projektu unijnego „Otwieramy się dla Was”








