Tytuł projektu: Otwieramy się dla Was.
Podmioty wspierające realizację projektu: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „ADA” oraz Fundacja „Pomaluj Nasz Świat”.
Okres realizacji: 01.11.2021r. – 31.10.2023r.
Kwota dofinansowania projektu z UE: 887 097,97 zł, wkład własny: 27 436,03 zł.
Regulamin rekrutacji na szkolenia: POBIERZ
Załącznik nr 1 – deklaracja uczestnictwa w projekcie: POBIERZ
Broszura informacyjno-rekrutacyjna dla potrzeb kandydatów z niepełnosprawnościami: POBIERZ
Cel projektu:
Celem ogólnym projektu jest wsparcie zmian organizacyjnych oraz podniesienie świadomości i kompetencji kadry Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza z zakresu niepełnosprawności poprzez realizację działań służących zapewnieniu przez Uczelnię dostępności komunikacyjnej, narzędzi informatycznych, procedur kształcenia gwarantujących ich dostępność dla studentów z niepełnosprawnościami oraz działań z zakresu dostępności architektonicznej.
Projekt przewiduje działania z zakresu dostępności architektonicznej, które obejmą:
Projekt przewiduje wdrożenie racjonalnych dostosowań procesu dydaktycznego, które obejmą:
Nowa MOBILNA pracownia graficzna, stworzona w oparciu o planowany w projekcie zakup nowych laptopów graficznych zaawansowanych technologicznie wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, ze względu na jej ruchomy, przestawny, przesuwny charakter, mniejsze kompaktowe gabaryty i wagę, umożliwi osobom z niepełnosprawnościami pełny dostęp do oferty edukacyjnej Uczelni i pozwoli na ich efektywne kształcenie.
Projekt przewiduje wprowadzenie do strategii Uczelni polityki zarządzania niepełnosprawnością oraz podnoszenie kompetencji kadr Uczelni z zakresu niepełnosprawności, która obejmie:
Projekt przewiduje utworzenie stanowiska ds. dostępności – pełnomocnika rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. Osoba ta będzie koordynować wszelkie działania związane z dostępnością OzN i mieć realny wpływ na rozwiązania i procesy, które są istotne, by bez przeszkód móc studiować i pracować, będąc OzN.
Kadra dydaktyczna oraz pracownicy administracyjni zostaną objęci szkoleniami z zakresu edukacji włączającej oraz zarządzania uczelnią w kontekście dostępności osób z niepełnosprawnościami do edukacji na poziomie wyższym.
Biuro projektu mieści się w siedzibie Uczelni przy u. Nadbrzeżnej 12, I piętro, pok. 109.
Kontakt:
Kierownik Projektu:
Ewa Madoń – tel. 501 721 908
ewa@tyszkiewicz.edu.pl
Pełnomocnik Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami:
mgr Maria Honorata Dudek
Kontakt:
Dni i godziny kontaktu:
Etap V – Etap 5 – prace budowlano-remontowe związane z
dostosowaniem budynku do potrzeb OzN
Stowarzyszenie „ADA” jest organizacją powstałą z inicjatywy i naturalnej potrzeby grupy rodziców osób z niepełnosprawnościami, ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności. Przez lata ewoluowania z małej, lokalnej grupy pomocowej stała się dużą organizacją pozarządową wspierającą w sposób ciągły ponad 150 osób z niepełnosprawnością, zarówno tych najmłodszych, jak i tych już dorosłych. Stowarzyszenie prowadzi: działania, edukacyjne, rehabilitacyjne, terapeutyczne, usamodzielniające, aktywizujące. Założeniem i myślą przewodnią, która towarzyszy od lat działaniom Stowarzyszenia jest zasada maksymalnego usamodzielnienia, podmiotowości i autonomii osób z ograniczeniami. Zindywidualizowane podejście do podopiecznych pozwala na efektywne działania w wymienionych sferach. „ADA” poza swoimi regularnymi działaniami od lat realizuje z powodzeniem dodatkowe projekty. Od kilkunastu lat Stowarzyszenie organizuje naukę pływania met. Hallwick –, których celem jest usamodzielnianie dorosłych osób z niepełnosprawnością. Prowadzi samodzielnie i we współpracy z profesjonalnymi aktorami projekty teatralne, cieszące się dużą popularnością. Wszelkie działania Stowarzyszenie stara się kierować na zewnątrz aby włączać swoich podopiecznych w rytm życia miasta a miasto (mieszkańców) edukować nie poprzez pogadanki czy wykłady a żywy kontakt ze swoimi podopiecznymi. Wszystkich zainteresowanych działaniami „ADY”, zapraszamy na stronę Stowarzyszenia, gdzie każdy znajdzie szczegółowe informacje na temat bieżących projektów i działań Stowarzyszenia. Więcej na ada.org.pl
Fundacja „Pomaluj Nasz Świat” – to pozarządowa organizacja pożytku publicznego, która działa od 2013 roku. Fundacja pomaga dzieciom i dorosłym niepełnosprawnym, a także rodzinom żyjącym w ubóstwie.
Działalność statutowa Fundacji opiera się na:
Nasza Fundacja jest pozytywnie postrzegana na zewnątrz i może pochwalić się nienaganną opinią oraz klarownością wydatków. Pragniemy utrzymać ten wizerunek w kolejnych latach działalności. Jak zawsze wierzymy w Państwa pomoc i wsparcie w realizacji naszych zadań statutowych oraz planów.
https://www.facebook.com/fundacja.pomaluj.nasz.swiat/
e-mail: katarzyna_binda@o2.pl
tel. 603-547-993