O przyjęcie na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku kosmetologia o profilu praktycznym mogą się ubiegać:
oraz legitymujących się dyplomem technika usług kosmetycznych lub świadectwem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie kosmetologii. Absolwenci nie posiadający dyplomu technika usług kosmetycznych lub świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie kosmetologii, w przypadku stwierdzenia braków kompetencyjnych zobowiązani są do odbycia i zaliczenia zajęć wyrównawczych w wymiarze nieprzekraczającym 25 ECTS.
4. Absolwenci studiów wyższych (dowolny kierunek), posiadający co najmniej 5-cio letnie doświadczenie w zawodzie kosmetologa oraz udokumentowane kompetencje zawodowe uzyskane poza systemem szkolnictwa wyższego mogą zostać przyjęci na studia II stopnia po pozytywnym zakończeniu procedury potwierdzania efektów uczenia się.
Program studiów jest realizowany przez 4 semestry i obejmuje 830 godzin dydaktycznych zajęć oraz 400 godzin dydaktycznych praktyki zawodowej na łączną liczbę 120 ECTS. Obejmuje realizację specjalności od drugiego roku studiów:
Zajęcia praktyczne stanowią ponad 50% programu studiów i prowadzone są od pierwszego semestru.
Zaawansowana i pogłębiona wiedza teoretyczna jest związana z rosnącym stopniem złożoności zajęć praktycznych, które stają się bardziej wyspecjalizowane na kolejnych semestrach.
Zajęcia z języka obcego realizowane są w pierwszym i drugim semestrze i kończą się egzaminem na poziomie B2+ ESOKJ.
Na studiach są realizowane zajęcia:
STYPENDIA
Studenci studiów II stopnia mogą w pełni korzystać z wsparcia finansowego oferowanego przez Uczelnię:
Szczegółowe zasady przydzielania pomocy finansowej określają odrębne dokumenty.
Ponadto oferujemy:
DLACZEGO WARTO ROZPOCZĄĆ STUDIA II STOPNIA:
Studia magisterskie uczą pogłębionej analizy danych i tekstów, rozwijają umiejętność argumentacji, dyskusji oraz wymiany poglądów.
2. Kontynuacja edukacji i nowe perspektywy zawodowe
Studia II stopnia pozwalają spojrzeć szerzej na zagadnienia związane z kosmetologią, przygotowują do pracy naukowej i otwierają możliwość podjęcia studiów doktoranckich.
3. Większa konkurencyjność na rynku pracy
Tytuł magistra, zdobycie nowej wiedzy i umiejętności zwiększają szanse na zatrudnienie i awans. Pracodawcy oraz klienci postrzegają absolwentów studiów magisterskich jako specjalistów wysokiej klasy.
4. Prestiż i uznanie społeczne
Dyplom ukończenia studiów magisterskich w renomowanej uczelni to nie tylko potwierdzenie kompetencji – to także atut budujący zaufanie w oczach pracodawców i klientów.
Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza
ul. Nadbrzeżna 12, 43-300 Bielsko-Biała
Telefony do rekrutacji: