Zakończenie projektu UE dla bielskiej młodzieży

Za nami czwarta, a zarazem ostatnia wystawa prezentująca projekty opracowane przez uczniów, promująca zadania zrealizowane w ramach projektu „Moja odlotowa przestrzeń życiowa”.

16 stycznia br. gościliśmy w naszej Uczelni uczestników i uczestniczki interaktywnych warsztatów  projektowania i kreowania przestrzeni. Na spotkaniu zaprezentowano modele, fotografie, które powstały w minionym półroczu oraz najciekawsze animacje wykonane przez młodzież bielskich szkół:

• Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych im. Franciszka Kępki;
  • LO Dwujęzycznej Szkoły im. Władysława Kopalińskiego;
  • LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego;
  • ZS Budowlanych im. gen. Stanisława Maczka;
  • Ośrodka Edukacji SOKRATES.

Spotkanie w Tyszkiewiczu zamykało 2-letni okres realizacji projektu, któremu partnerowało Miasto Bielsko-Biała. W tym czasie zrealizowano 510 godz. zajęć dla 30 grup warsztatowych, w zajęciach wzięło udział ponad 370 młodych osób, wykonano 141 projektów modeli przestrzennych i powstało prawie tyle samo animacji oraz zjedzono całkiem sporo pizzy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy byli z nami wczoraj w tym dniu, jak również dyrektorom, nauczycielom i pedagogom, którzy wspierali nas w realizacji naszych działań oraz – przede wszystkim –odważnym młodym ludziom, uczestnikom naszych warsztatów, którzy zechcieli się zmierzyć z  niełatwym zadaniem, które dla nich przygotowaliśmy, a z którym poradzili sobie lepiej niż mogliśmy przypuszczać.

Zdjęcia dzięki uprzejmości dr Joanny Łodziany.