Zabiegi na modelach – studia w praktyce

W dniu 10.04.2019 odbyła się kolejna akcja zabiegów kosmetycznych na modelach. Studentki kierunku Kosmetologia, pod fachowym okiem swoich wykładowców, wykonywały mikrodermabrazję, lifting, masaże, zabiegi parafinowe na dłonie i konsultacje kosmetycne połączone z wykonaniem makijażu. W sumie odwiedziło uczelnię ok 70 pań. Dziękujemy za zaufanie!

Projekt Modele Zewnętrzne jest innowacyjną metodą kształcenia udostępniającą mieszkańcom regionu zabiegi z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, w cenach niższych od cen rynkowych. Zabiegi są wykonywane przez studentki kierunku kosmetologia pod nadzorem nauczycieli akademickich – praktyków i specjalistów branżowych.

Studentki są przygotowywane bardzo starannie do wykonania zabiegu na kliencie zewnętrznym poprzez udział w zajęciach praktycznych. W ramach zajęć studentki wykonują najpierw zabiegi na sobie, aby po osiągnięciu sprawności technicznej i manualnej studentki wykonać zabiegi na osobach zaproszonych z grona znajomych. Dzięki temu studentki nabywają ważne umiejętności społeczne takie jak: komunikacja, współpraca z klientem oraz utrwalają nabytą wcześniej sprawność techniczną i manualną.

Praca na modelu zewnętrznym, a więc kliencie – osobie z zewnątrz jest wyróżnieniem dla studentek, bowiem wykonują ją w roli kosmetologa tylko studentki rekomendowane przez swoich nauczycieli akademickich – praktyków specjalistów w danej branży. Studentki uzyskują również certyfikat kompetencyjny poświadczający biegłość w wykonywaniu poszczególnych zabiegów.