XXV Inauguracja Roku Akademickiego za nami

Za nami XXV INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W inauguracyjnym wystąpieniu, rektor uczelni, dr Jerzy Chrystowski, przywołał sylwetkę założyciela, Józefa Tyszkiewicza, bielskiego biznesmena, który za wyłożone, prywatne pieniądze, powołał do życia placówkę kształcącą na potrzeby lokalnej gospodarki. – Był to człowiek z wizją o wielkim sercu. Wyłożył własne pieniądze, czego wcale nie musiał robić i założył pierwszą uczelnię niepubliczną w tym regionie i jedną z pierwszych w Polsce.

Inauguracja Roku Akademickiego, podczas której „w uznaniu wybitnych zasług dla Bielskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Tyszkiewicza oraz w dowód podziwu i wdzięczności za wieloletni trud i serce poświęcone naszej Uczelni” Honorowym Medalem 25-lecia zostali odznaczeni:

• Pan Henryk Urban
  • Pani Krystyna Tyszkiewicz
  • Pan Ryszard Migdalski
  • Pani prof. Józefa Kramer
  • Pani prof. Ewa Grabska
  • Pan Rektor Jerzy Chrystowski
  • Pan prof. Jerzy Stojko
  • Pan prof. Jerzy Swałtek
  • Pani Sylwia Mokrysz
  • Pani Sonia Szczepańska-Brand
  • Pani Poseł Mirosława Nykiel

Z rąk Rektora BWS oraz Pani Sylwii Mokrysz – członka Rady Pracodawców BWS i Prokurenta Mokate S.A. odznaczona została złotym laurem wieloletnia Rektor, a obecnie Założyciel i Prorektor BWS, Ewa Madoń.

Jubileusz był także okazją do wręczenia Złotej Odznaki Bielskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Tyszkiewicza. Za wyróżniający, wieloletni wkład pracy i serdeczne zaangażowanie w budowę trwałych fundamentów dla pomyślności i prestiżu Naszej Uczelni odznaczeni zostali:

• mgr Bogumiła Grzelczak
  • mgr Anna Koczur
  • dr Anita Labus
  • dr nauk. biol. Aleksandra Moździerz
  • mgr inż. arch. Stanisław Niemczyk

Wykład inauguracyjny pt. „Forma w projektowaniu” wygłosił prof. dr hab. sztuki. Adam Miratyński, prof. BWS.

Uroczystość była uświetniona występem chóru Ad Libitum Uniwersytetu Śląskiego pod dyrekcją prof. nadzw. dr hab. sztuki Izabelli Zieleckiej-Panek.

Warto wspomnieć, że mury uczelni opuściło dotąd blisko 3 tys. absolwentów z dyplomami licencjatów bądź inżynierów, z czego ponad dwa tysiące specjalizowało się w informatyce lub zarządzaniu i marketingu. Od 2012 roku przybywa też absolwentów kosmetologii (blisko 300) oraz architektury wnętrz (ponad 140). Staże krajowe i zagraniczne ułatwiają znalezienie atrakcyjnej pracy; uczelnia interesuje się losami swych absolwentów i z satysfakcją odnajduje ich robiących kariery w tak odległych miejscach, jak Panama czy Izrael.

Nasza Uczelnia w dalszym ciągu stawia na żywe kontakty z praktyką oraz pozyskiwanie dobrych wzorców z uczelni zagranicznych. Płatne staże, konkursy z cennymi nagrodami, spotkania z przedstawicielami biznesu zapewnia Rada Pracodawców działająca przy uczelni, przy czym szczególna popularnością wśród studentów cieszy się Mokate.

Poszerzyły się także nasze zagraniczne kontakty. Dobre praktyki przyniosły spotkania z uczelniami, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Belgii, Austrii, Portugalii i Czech.

Fot. Aleksandra Fiugajska
Fot. Krzysztof Chrystowski