Wizyta w SMK w Wilnie

W dniach 16 -18 września 2018 r. przedstawiciele Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza (Ewa Madoń, Anita Labus oraz Mira Romaszkan) wzięli udział w mobilności w celach szkoleniowych  w ramach programu Erasmus+,  na litewskim uniwersytecie Socialinių Mokslų Kolegija SMK (University of Applied Social Sciences) w Wilnie.

SMK jest uniwersytetem prywatnym kształcącym na trzech kampusach: W Wilnie, Kłajpedzie oraz Kownie. Oferuje studia na 20 kierunkach – w tym – od dwóch lat – na kierunku Kosmetologia. Podczas wizyty nasi przedstawiciele zapoznali się z programem kształcenia studentów kosmetologii, poznali pracownie zajęć praktycznych oraz sale wykładowe, zapoznali się ze sprzętem na jakim uczą się studenci oraz liniami kosmetycznymi oraz metodami kształcenia, jak również dodatkowymi aktywnościami studentów, np. w formie dni otwartych, pokazów itp.

Z delegacją w Atenach – rozwój kosmetologii i architektury wnętrz

W dniach 28.05 do 31.05 br. przebywa w Atenach delegacja BWS im. Tyszkiewicza w ramach programu Erasmus +.

Celem wizyty było poszerzenie współpracy w zakresie wymiany nauczycieli akademickich, pracowników oraz studentów kierunków: kosmetologia i architektura wnętrz. Wizyta w Uczelni przebiegła pomyślnie. Nasi przedstawiciele brali udział w konferencji naukowej, wystawie studenckich prac malarskich oraz, między innymi, w zajęciach ze studentami w laboratorium chemii kosmetycznej. Wizytę zakończyła dyskusja z władzami wydziału zdrowia oraz przedstawicielami programu Erasmus+ na tematy dotyczące dostosowania programów studiów do potrzeb rynku pracy w Polsce i w Grecji.

Delegacja Kosmetologii u Afrodyty

Dzięki programowi Erasmus+ wykładowcy Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza: Katarzyna Kusy i Bożena Kowalska, wzięły udział w szkoleniu w SPA Aphrodite Palace w Rajeckich Teplicach.

Celem szkolenia była m.in. wymiana doświadczeń oraz zapoznanie się ze specyfiką zabiegów w zakresie kosmetologii i leczenia uzdrowiskowego. W trakcie mobilności miały miejsce bardzo ciekawe spotkania z pracownikami hotelu, przyczyniające się do rozwoju przyszłej współpracy hotelu z Uczelnią. Każdy dzień niósł za sobą wiele możliwości inspirujących do wzbogacenia tematyki zajęć dydaktycznych, pod kątem merytorycznym, jak również obsługi i pracy z klientem. Oprócz części szkoleniowej była możliwość pełnego korzystania ze świata wodnego – basenów termalnych, świata saun oraz zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym osiąga się stan pełnego relaksu i odprężenia.

Zapraszamy na wykład o Hiszpańskiej Architekturze

W dniu 19.03.2017 będziemy mogli posłuchać wykładu JOSÉ JUAN FERNÁNDEZ GARCÍA-NAVAS na temat „Architektura hiszpańska”.

 9.20-10.55 2 i 3 rok Architektura Wnętrz, sala 209
 11.00-12.25 1 rok Architektura Wnętrz, sala 209

Zapraszamy również zainteresowanych tematem Studentów Zarządzania i Kosmetologii.

JOSE JUAN FERNANDEZ
I was born in Almeria, a small coastal town in the southern of Spain. I studied architecture in Barcelona, throughout this period I enjoyed an scholarship in Poland working in public company PP PKZ – Przedsiębiorstwo Państwowe Pracownie Konserwacji Zabytków. I founded my own office in 1990, dedicated mainly to the construction of houses and rehabilitation and preservation of buildings. Because i love teaching, I started to work at the Arts School in Sevilla, to train interior designers, from 2010 until now. Now I’m teaching Construction and all concern to insides comfort like acoustic or climatic, I also tutor students in their Final Project.

Escuela de Arte de Sevilla
www.escueladeartedesevilla.es

Studentka z Grecji

Studentki kierunku KOSMETOLOGIA pozdrawiają z zajęć praktycznych z makijaży specjalistycznych. Na zdjęciu studentka z Grecji, która w semestrze zimowym studiuje w naszej uczelni w ramach wymiany z programu Erasmus.

Z wizytą w Czechach

W ramach programu Erasmus + w dniach od 17.09.2017r. do 22.09.2017r. kierownik biura karier – Mira Romaszkan – złożyła wizytę w University of West Bohemia / Západočeská Univerzita v Plzni w Republice Czeskiej.

„Na samym początku chciałabym zachęcić wszystkich studentów oraz pracowników do wyjazdu na tzw. Erasmusa. Jest to program, dzięki któremu zdobywa się doświadczenie, poznaje nową kulturę i jej historię, ale również są to ciekawe podróże i czasami niesamowite „kulinaria”. Nowi ludzie, nowe znajomości, nieznane miasto, inny język, kultura i ludzie to wszystko odkrywa się każdego dnia na nowo będąc w innym kraju. Nawet będą tak krótko.

Uniwersytet Czech Zachodnich w Pilznie (tak brzmi jego polska nazwa) jest 6 uczelnią w rankingu najlepszych uczelni w Czechach. Jest też bardzo dużą uczelnią – oferuje studia na 9 wydziałach, gdzie kształci się ok. 20 tys. studentów, oczywiście przede wszystkim z Czech, ale spotkałam też studentów z Korei, Meksyku czy innych krajów europejskich.
Program wizyty był bardzo dobrze przygotowany, bardzo intensywny i obfitował w wiele spotkań, warsztatów, obserwacji. Chciałam w tym miejscu bardzo podziękować wszystkim cudownym ludziom, którzy byli moimi mentorami w czasie tej wizyty: dr Romana Suchá, dr Jiří Preis, dr Jan Tlučhoř, dr inż. Milan Edl. Zdecydowaną większość czasu spędziłam na uniwersytecie, ale znalazł się też czas na zwiedzanie przepięknego starego miasta, browaru Pilzer Urquell oraz synagogi (trzeciej pod względem wielkości na świecie)”.

„Tyszkiewicz” u podnóża Olimpu, czyli z wizytą w ramach programu ERASMUS+

W dniach 18-24 czerwca 2017 r. wykładowca BWS, dr Urszula Marcinkowska gościła z wizytą na zaprzyjaźnionej z BWS uczelni T.E.I w Atenach w ramach programu ERASMUS+.
Zabytkowy Akropol, kwitnące drzewa pomarańczy, oliwki, musaka. Gościnni, uśmiechnięci, defektujący się frappe Grecy. To typowe urlopowe elementy wspomnień z Aten. Jednak wśród pięknych krajobrazów odnaleźć można również jedną z najlepszych państwowych uczelni w Grecji-Technological Educational Institute (T.E.I.), kształcącą młodzież na wielu nowoczesnych kierunkach.
W dniach 18-24 czerwca 2017 r. wykładowca BWS, dr Urszula Marcinkowska gościła z wizytą na zaprzyjaźnionej z BWS uczelni T.E.I w Atenach w ramach programu ERASMUS+. Podczas wizyty dr Marcinkowska zapoznała się z kształceniem studentów na dwóch kierunkach: kosmetologii oraz estetyce. Dzięki sympatycznej pani Gardiki, kierownik laboratorium kosmetycznego działającego dla studentów kierunku kosmetologia, nasza wykładowczyni miała możliwość zaznajomienia się z najnowszymi metodami produkcji kosmetyków i poprawy wyglądu ciała. Analiza ilościowa i jakościowa zaprojektowanych przez studentów kosmetyków, produkty wytwarzane z zastosowaniem nanotechnologii, komputerowa analiza kondycji skóry- to robi wrażanie!
Od 1 października studentki kierunku estetyka z Aten zawitają do BWS w ramach wymiany studenckiej ERASMUS. Nasi studenci również będą mile widziani w Grecji. Dlatego Drogi Studencie BWS, jeśli chcesz nabyć fachową wiedzę i nauczyć się profesjonalnych umiejętności, a jednocześnie poprawić znajomość języka angielskiego, spróbować zdrowej i smacznej kuchni, zobaczyć piękne miejsca i zażywać kąpieli słonecznych niezależnie od pory roku, skontaktuj się z Panią Koordynator programu ERASMUS w naszej Uczelni, dr Anitą Labus, i studiuj przez semestr w Atenach.

„Tyszkiewicz” w Escuela de Arte de Sevilla

Reprezentacja BWS im. J. Tyszkiewicza odwiedziła Escuela de Arte de Sevilla (Hiszpania) w ramach programu Erasmus+.

Reprezentacja BWS im. J. Tyszkiewicza (Pani Założyciel/Prorektor Ewa Madoń i Pani Koordynator Erasmusa dr Anita Labus) odwiedziły Escuela de Arte de Sevilla (Hiszpania) w ramach programu Erasmus+.

Wizyta miała na celu dalszy rozwój współpracy między partnerskimi uczelniami, wymianę doświadczeń w kształtowaniu programu Architektury Wnętrz oraz z zakresu projektowania graficznego. W trakcie wizyty odbyło się szereg spotkań z nauczycielami akademickimi Escuela de Arte de Sevilla oraz Koordynatorem Erasmusa.

BWS w Atenach

Nasza Uczelnia otwarła nowy rozdział we współpracy z zagranicznymi uczelniami w różnych krajach UE i zarazem w poznaniu kultur, które są źródłem inspirujących doświadczeń przyczyniających się do rozwoju BWS.

Delegacja BWS im. J. Tyszkiewicza (Pani Ewa Madoń Założyciel/Prorektor oraz Pani
Anita Labus Koordynator Erasmusa/Pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia) odwiedziła Technological Educational Institute of Athens (T.E.I.), w dniach 30.05.do 2.06.2016. Z w/w uczelnią (jedną z największych w Grecji) nasza szkoła ma podpisaną umowę bilateralną w ramach programu Erasmus +. Wizyta miała na celu rozwój współpracy (m.in. w zakresie wymiany studentów i kadry) w obszarze Architektury Wnętrz i jej nawiązanie obszarze Kosmetologii.

BWS w Sewilli

Przedstawiciele BWS im. J. Tyszkiewicza (Pani Założyciel, Prorektor mgr. inż. Ewa Madoń, Pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia dr Anita Labus oraz Kierownik Działu Ogólnego mgr Jerzy Foltyniak) wzięli udział w wyjedzie w celach szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ do Hiszpanii (5.09. do 8.09.2016). Wizyta miała miejsce w Escuela de Arte de Sevilla w Sewilli. Partnerska wyższa szkoła artystyczna prowadzi m.in. kierunek Architektura Wnętrz, który był przedmiotem szczególnego zainteresowania delegacji, oraz roczne I dwuletnie praktyczne kursy szkoleniowe. Doświadczenia zdobyte w Escuela de Arte de Sevilla przyczynią się rozwoju Architektury Wnętrz w naszej Uczelni. W przyszłości planujemy dalsze pogłębienie współpracy.