Wizyta studyjna studentek III roku Kosmetologii w klinice Dr Sirek MedCosmetic w Bielsku-Białej

Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza od lat współpracuje z otoczeniem biznesowym bliskim Uczelni i oferowanym przez nią kierunkom studiów.

Takim miejscem jest Klinika Dr Sirek MedCosmetic w Bielsku-Białej, jedna z najnowocześniejszych placówek o profilu diagnostyczno-zabiegowym w Polsce.

Każdego roku – dzięki uprzejmości głównego specjalisty z zakresu chirurgii plastycznej, twórcy i właściciela kliniki dr n. med. Janusza Sirka –  studenci mogą poznać klinikę „od wewnątrz”. W trakcie zajęć praktycznych studenci zapoznają się z jej bogatym wyposażeniem –  Klinika posiada największą w regionie gamę laserów i urządzeń medycznych. Ponadto zapoznają się ze stosowanymi technologiami, protokołami zabiegowymi oraz innowacyjnymi metodami. Mogą również popraktykować wykonywanie zabiegów z obszaru medycyny estetycznej – w trakcie zajęć każda studentka musi wykonać jeden z wybranych zabiegów, a inna się jemu poddać J Tym razem studentki Kosmetologii wykonywały zabiegi: laserowe usuwania blizn, depilacja laserowa oraz depigmentacja (laserowe usuwanie zmian pigmentowych i naczyniowych), zabieg z użyciem peelingów medycznych, powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej, ujędrnianie i regenerację struktury skóry i poprawę jej kolorytu.

Nad przebiegiem wizyty czuwała mgr Sylwia Willmann-Ignatowska, od wielu lat zawodowo związana z Kliniką, jak również z Bielską Wyższą Szkołą im. J. Tyszkiewicza. Serdecznie dziękujemy Dr Sirek MedCosmetic za zaproszenie.

Fotografie zamieszczamy dzięki uprzejmości mgr Sylwii Willmann-Ignatowskiej. Dziękujemy!