Studenci architektury wnętrz na zajęciach w Galerii Wnętrz MERA

Jak w praktyce wykorzystać zdobytą na uczelni wiedzę?

To pytanie zadaje sobie niejeden student na kierunku związanym z projektowaniem, architekturą. W odpowiedzi na te i podobne pytania Bielska Wyższa Szkoła im. Józefa Tyszkiewicza z Bielska-Białej organizuje wizyty studyjne dla swoich studentów na kierunku Architektura Wnętrz BWS im. J. Tyszkiewicza. Już po raz drugi taka forma zdobywania wiedzy praktycznej miała miejsce w Salonie wyposażenia wnętrz Bielsko-Biała – MERA Galeria Wnętrz w Bielsku-Białej. W poprzednim tygodniu wizytę realizowali studenci studiów dziennych. W ubiegły piątek (05.04.2019) taką okazję mieli także studenci pierwszego roku studiów niestacjonarnych.

Podczas zająć zarówno specjaliści z salonu, jak i wykładowca dr arch. Bartłomiej Buława przedstawiali zagadnienia techniczne i technologiczne związane z wnętrzami, instalacjami, oświetleniem. „Pod lupę” wzięto rozwiązania instalacyjne łazienki, różne rodzaje płytek stosowanych we wnętrzach. Specjaliści z salonu na przykładach i modelach przedstawili szczegóły zabudowy gk czy układania płytek ceramicznych. Studenciwyszli z salonu z odpowiedziami na konkretne pytania:

▶️ gdzie można zastosować ogrzewanie podczerwienią,
▶️ co to jest płytka rektyfikowana,
▶️ w czym tkwi różnica pomiędzy deszczownicami w różnych cenach, a także
▶️ z jakich materiałów mogą być wytwarzane umywalki i co z tego wynika.

W kolejnym tygodniu wizyta zostanie powtórzona ze studentami drugiego roku studiów niestacjonarnych.

Dziękujemy za zdjęcia i relację Panu dr. inż. arch. Bartłomiejowi Buławie.