Specjalność – wizaż i stylizacja

KOSMETOLOGIA/3 LATA/LICENCJAT

Kierownik merytoryczny – mgr Celina Piwko-Jelonek

To specjalność dla pasjonatów makijażu. Autorski program został oparty o wieloletnie doświadczenia grona specjalistów gwarantujący solidne podstawy i specjalistyczne umiejętności w zakresie wizażu i stylizacji z uwzględnieniem NAUKI MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI.

 

W trakcie nauki stopniowo stworzysz profesjonalne portfolio, które zaprezentuje cały twój potencjał oraz nabyte doświadczenie. Profesjonalne i ciekawe zdjęcia będą doskonałą wizytówką twojego warsztatu wizażysty.

 

Przykładowe przedmioty specjalnościowe:

  • Nauka makijażu dziennego, wieczorowego, ślubnego, fashion,
  • Nauka makijażu do zdjęć kolorowych i czarno-białych
  • Współpraca z fotografem – sesje zdjęciowe
  • Fryzury i stylizacja pod sesję zdjęciową
  • Dobór barw i analiza kolorystyczna (mieszanie kolorów)
  • Marki i akcesoria kosmetyczne w makijażu
  • Metoda stylizacji rzęs 1:1
  • Body painting
  • Makijaż permanentny brwi

W trakcie studiów studenci realizują trzy miesięczne praktyki zawodowe oraz uczestniczą w wizytach studyjnych organizowanych w renomowanych ośrodkach kosmetologii estetycznej, gabinetach kosmetycznych z pełnym zakresem usług.

Ponadto student może skorzystać:

Kończąc naukę na specjalności Wizaż i stylizacja absolwenci zapewnią sobie stabilną przyszłość w branży, w której zawsze jest zapotrzebowanie na komercyjnych wizażystów. Mogą pracować przy tworzeniu kampanii reklamowych, lookbooków,  prowadzić własne kursy makijażu.  Z uzyskanym w trakcie studiów dyplomem z powodzeniem  rozwiniesz własną działalność z klientem indywidualnym.

Organizacja studiów na kierunku Kosmetologia

w roku akademickim 2019/2020 – studia niestacjonarne

Specjalności Forma  Czas trwania Studia  Uzyskany tytuł
Odnowa biologiczna Niestacjonarna 3 lata

6 sem.

NIESTACJONARNE

Studia niestacjonarne są organizowane w weekendy
(sobota, niedziela, poniedziałek od 16.00) 
10 spotkań w semestrze

Licencjat
Dietetyka w kosmetologii – coaching żywieniowy
Wizaż i stylizacja 
Trener zdrowego stylu życia

EKSPERCI BRANŻOWI

mgr Celina Piwko-Jelonek – Ekspert z zakresu wizażu, makijażu permanentnego, charakteryzacji, stylizacji i przedłużania rzęs. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim. Uzyskała tytuł Charakteryzatora we Francuskiej Szkole Wizażu, Stylizacji & Charakteryzacji w Krakowie. Ma 10-letnie doświadczenie w wizażu podparte wieloma wyróżnieniami. Ukończyła prestiżowe szkolenie z zakresu makijażu permanentnego w Międzynarodowym Instytucie Makijażu Permanentnego u Aleksandry Góreckiej – Mistrzyni Świata w makijażu permanentnym ust (PMU) prestiżowej PhiBrows Branko Babic Academy. Prekursorki nowoczesnych technik trójwymiarowego makijażu permanentnego Shadelicious i Shadelicious SUPREME. Wykładowca akademicki, związana od 2017 roku z Bielską Wyższą Szkołą im. J. Tyszkiewicza, gdzie prowadzi zajęcia dydaktyczne, w oparciu o autorski program wizażu i stylizacji.