Delegacja „Tyszkiewicza” w Portugalii

W dniach 29.04 do 3.05 delegacja Uczelni w osobach Pani Prorektor Ewy Madoń i dr Anity Labus – Koordynatora Erasmusa, realizowała, w ramach programu Erasmus +, wizytę szkoleniowo – studyjną w Uczelni partnerskiej ESAD arte+design w Portugalii.

Uczelnia partnerska jest zlokalizowana w przepięknym mieście Porto. Jest to Uczelnia prywatna oferująca kształcenie na poziomie Bachelor i Master w zakresie architektury wnętrz, sztuk cyfrowych i multimediów, komunikacji wizualnej oraz projektowania mody. ESAD jest Uczelnią bardzo nowoczesną, z innowacyjnymi programami kształcenia prowadzonymi również w języku angielskim. Jest otwarta na współpracę międzynarodową w szerokim zakresie, kształci na chwilę obecną ponad 100 studentów zagranicznych, głównie w ramach programu Erasmus+.

Przedstawiciele BWS im. J. Tyszkiewicza mają na celu wymianę doświadczeń w zakresie budowania programów studiów oraz porównania standardów kształcenia. Ponadto  nawiązanie kontaktów celem uruchomienia wymiany międzynarodowej dla studentów i wykładowców. Na przesłanych zdjęciach widnieją zajęcia ze studentami w ramach multimediów i rysunku, projekty studentów oraz spotkanie w Biurze Wymiany Międzynarodowej.